Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś czwartek, 22.03.2018

Kayah choruje na Hashimoto! Przez problemy zdrowotne przeżywa dramat

Kayah choruje na Hashimoto


Kayah choruje na Hashimoto

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób. Hashimoto to przewlekłe zapalenie tarczycy. Dotyka głównie kobiet w średnim wieku, ale przytrafia się też młodym. Można je jednak kontrolować. Nazwę wzięło od japońskiego lekarza. Chorobą zagrożone są szczególnie osoby z cukrzycą typu 1 i te, w rodzinie których występowała choroba tarczycy. Stres, problemy psychiczne czy przemęczenie mogą przyczyniać się do powstania Hashimoto. Choroba może przebiegać również bezobjawowo. Niekiedy powiększona tarczyca boli przy dotyku. Osoby z niedoczynnością tarczycy wymagają systematycznego leczenia i kontroli lekarza.

Okazuje się, że na Hashimoto choruje wielu Polaków. Wśród nich znana artystka Kayah. W wywiadzie dla Gali wyznała, że od niemal dziesięciu lat zmaga się z chorobą tarczycy i z tego powodu przeżywa dramat – nie może stosować zabiegów medycyny estetycznej.

Hashimoto, na które choruję od prawie dekady, nie pozwala nawet na część zabiegów medycyny estetycznej. To dość kapryśna choroba, wymaga eliminacji z diety glutenu, nabiału i cukru. Tylko wtedy można walczyć z obrzękami i nadwagą oraz predyspozycją do depresji. Ale ciężko jest żyć z ciągłymi restrykcjami

Wspieramy artystkę w walce z tą trudną chorobą.

Kayah choruje na Hashimoto

Kayah choruje na Hashimoto

Twoja ulubiona piosenka Kayah to…Komentarzy: 3


Gość | 23 listopada 2015, 15:08

mówiła już o tym wiele razy. tak trudno sprawdzić czym się to objawia? nie. lepiej drzeć paszczę, że zrobiła botox. ludzie.


Gość | 23 listopada 2015, 15:07

nie wygląda AŻ tak źle, przestańcie 😛


Gość | 23 listopada 2015, 14:58

Na ostatnim zdjęciu Kayah przypomina Monikę Olejnik. Mają tego samego eksperta medycyny estetycznej?


Dodaj komentarz
×